REPARATIA FORSUNCILOR DELPHI

întrebări generale

REPARATIA FORSUNCILOR DELPHI

Сообщение номер:#1  Сообщение iurashka » 24 янв 2018, 15:24

Noroc baeti ! sunt nou aici si vreau sa va intreb si pe voi daca vati intilnit cu asa ceva. am renault megane 2 din 2004 de 101 cai si am probleme cu forsuncile, arunca motorina pe abratka. am skimbat clapanul (multiplicatorul) si deja nu cu slivul mam lamurit, arunca 4 mililitri in 2 minute fatza de 20mililitri in 15 secunde dar este alta problema: forsunca trancaneste foarte tare si troeste. Am scoso si la trasa dar nimic nu se skimba. Am pus inapoi clapanul veki si e tot normal , adica cum si era deodata, dar acel nou clapan lam pus la alta masina si lucreaza minunat. Mai pe scurt la mine klapanul nu vrea sa lucreze dar la alta masina lucreaza. CARE AR PUTEA FI PROBLEMA ? poate vati intilnit cu asa ceva ? si vreau sa mai intreb daca este diferenta dintre clapenii acestea ca ei sunt euro 3, euro 4 si euro 5. ?
iurashka
Beginner
 
Сообщений: 4
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 15:10
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.
ФИО: iura grozav

Re: REPARATIA FORSUNCILOR DELPHI

Сообщение номер:#2  Сообщение Megan4ik » 24 янв 2018, 15:45

А форсунки прописали?
Renaul Megane1 1.6-16V 2001г АКПП
Изображение
Аватар пользователя
Megan4ik
Interested
 
Сообщений: 227
Зарегистрирован: 23 июл 2017, 11:30
Благодарил (а): 37 раз.
Поблагодарили: 25 раз.
ФИО: Sergiu

Re: REPARATIA FORSUNCILOR DELPHI

Сообщение номер:#3  Сообщение iurashka » 24 янв 2018, 22:24

Nu am programat forsuncile pentru ca am mai skimbat la un clio si sa adaptat singure. Posibil ca slivul era prea mare si nu se adapteaza singure ?

Scris спустя 2 минуты 34 секунды:
Vreau sa spun ca multiplicatorul am comandat de pe aliexpres, posibil sa fie brac, da dece atunci la clio lucreaza dar la megan troeste ?
iurashka
Beginner
 
Сообщений: 4
Зарегистрирован: 24 янв 2018, 15:10
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.
ФИО: iura grozav


Вернуться в Общие вопросы

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2